Bezpłatne kursy językowe online z UAM!

Fiński, niderlandzki, portugalski, węgierski i włoski – naukę tych języków możemy zacząć za darmo dzięki programowi E-Local, w którym bierze udział Uniwersytet Adama Mickiewicza. 

E-Local to program mający na celu umożliwienie nauki mniej popularnych języków państw Unii Europejskiej. Kursy mają formę e-learningową, udostępnione są na platformach – u nas jest to Serwis Edukacji Interaktywnej
Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

Program realizowany jest przez 6 uniwersytetów i 3 szkoły średnie z sześciu państw Unii Europejskiej – Polski, Belgii, Węgier, Portugalii, Holandii i Finlandii. Polskię w tym zestawieniu reprezentuje Uniwersytet Adama Mickiewicza i ZSO nr 2 im. Ch. de Gaulle’a w Poznaniu.

banner

Kurs każdego języka jest przeznaczony dla osób początkujących i pokrywa tematycznie najważniejsze sytuacje z życia codziennego:

slide_8

Jak wyglądają kursy E-Local?

slide_9

W e-Story znajdziemy 7 krótkich dialogów, e-Grammar to zwięzłe, przystępne informacje o podstawach gramatycznych, e-Culture pozwala na zgłębienie tematów związanych z kulturą wybranego kraju, e-Life z kolei przedstawia krótkie artykuły o zwyczajach danego kręgu językowo, a część e-Language exercise skupia się na pokazaniu praktycznych zastosowań omówionych wcześniej zagadnień.

 

Do każdego rozdziału możemy wejść w dowolnym momencia i dowolnie często.

ital

 

 

A przyjazna nawigacja pozwoli na swobodne korzystanie z Moodle nawet osobom, które nie mają doświadczenia z e-kursami.

 

Strona programu: elocal.poznan.pl

Strona logowania do kursu: Moodle UAM

 

Sięgniecie po któryś z kursów? 🙂 Ja chętnie za jakiś czas wrócę do włoskiego, z którym miałam krótki wakacyjny romans kilka lat temu.
K

(Visited 4 551 times, 4 visits today)