Jak wykorzystać planer do nauki języka?

Na rynku pojawia się coraz więcej organizerów i planerów – osobistych, rodzinnych, blogowych, fitnessowych, z checklistami do sprzątania i miejscami na inspirujące cytaty. Niemal każdy z nich możesz wykorzystać również w trakcie nauki języka obcego!

 

  • Planuj naukę zamiast pilatesu

Nie brzmi to szczególnie czadowo, ale naprawdę pomaga w zebraniu się do systematycznego sięgania po ćwiczenia gramatyczne i zeszyt do słówek. W kalendarzu fitnessowym zastąp challenge sportowy językowym, a zamiast treningów wpisuj zaplanowaną naukę.

 

  • Planuj pilates w języku obcym

Pilates, sprzątanie, zakupy czy wypad do kina – po prostu korzystając z kalendarza, używaj języka obcego (lub kilku). W ten sposób szybko utrwalisz słownictwo, które faktycznie jest dla Ciebie przydatne codziennie, w dodatku masz motywację, żeby w końcu sprawdzić, jak się mówi czynsz po hebrajsku!

fly
Najśliczniejsze plannery fitness – FlyNerd.pl

 

  • Ucz się 7/31/365 dni

Kalendarz ułatwia wyrobienie nawyku codziennej pracy nad drobnymi rzeczami. Na przykład nauczenie się jednego kanji dziennie brzmi łatwo, a po miesiącu znasz już 30 nowych znaków! Kluczem do sukcesu jest faktyczna praca codziennie, po trochu i nieodkładanie ANI JEDNEGO na kolejny dzień – piętrzące się przez tydzień słówka, to już 7 do wkucia jednego dnia. Nadal Cię to nie przeraża? Po miesiącu masz już 30 słówek zaległości, a jeśli plan roczny rozpoczniesz z paromiesięcznym opóźnieniem, to… Nie, wtedy nie mnóż 30 słów przez liczbę miesięcy. Wtedy możesz spokojnie założyć, że odpuścisz.

Używacie planerów? Pomagają Wam w nauce języka? Podzielcie się swoimi trikami, chętnie wykorzystam 🙂
K