jezyk gruzinski nauka za darmo

Język gruziński – darmowe materiały do nauki

Interesuje Cię język gruziński? Sprawdź darmowe materiały do nauki i zobacz, jak pójdzie Ci samodzielna nauka podstaw! A może jesteś nauczycielem gruzińskiego i szukasz dodatkowych źródeł? Również zapraszam!

Aplikacje do nauki gruzińskiego

Nauka alfabetu

Bez tego ani rusz. Do tego znajdziecie kilka aplikacji, każda działać będzie na podobnej zasadzie, jak fiszki. Możecie też nie pobierać specjalnej aplikacji do samych liter i nauczyć się ich np. w jednym z zestawów na Memrise.

Język gruziński na Memrise

Znany i lubiany Memrise przychodzi z pomocą każdemu uczącemu się języków, gruziński nie jest żadnym wyjątkiem. Aplikacja pozwala uczyć się gruzińskiego w różnych parach językowych (jeśli znacie rosyjski, macie większy wybór!)

Sprawdź, jak korzystać z aplikacji Memrise >> 

Możesz skorzystać np. z zestawów słówek przygotowanych przez Asię Dziubę-Wiśniewską (tutaj>>) lub tworzyć własne minikursy, chociażby w oparciu o notatki z lekcji.

Gruziński z uTalkGo

Jedna z moich ulubionych aplikacji, głównie ze względu na to, że w końcu znalazłam gruziński z naprawdę szerokim słownictwem. Pierwsze tematy, takie zupełnie podstawowe, są całkowicie za darmo.

Dostęp do szerszego słownictwa jest płatny, ale sporo ciekawych zestawów słówek można dostać gratis, w zamian za punkty zbierane za naukę i korzystanie z aplikacji.

Każdy zestaw słówek ma tryb nauki (przeglądania i przesłuchiwania słów i wyrażeń) oraz kilka gier-powtórek.

gruzinski-aplikacja-utalkgo

Cena wersji płatnej zależy od wybranej opcji = liczby zestawów tematycznych. W uTalkGo możecie kupić zestawy za 55 zł i 99 zł lub pojedyncze tematy, w uTalk i w Learn Georgian (płatna aplikacja) możecie kupić pojedyncze tematy. Wszystkie aplikacje są od EuroTalk, dostępne na iOS>> i Androida>>.

Gruzińskie fiszkifiszki-gruziński

Fiszkoteka oferuje tylko podstawowy, pokazowy w pewnym sensie poziom, określony mianem „Gruziński w 1 dzień„. Online (również bez logowania) lub za pomocą aplikacji możecie uczyć się ponad 200 fiszek. Każde słowo zawiera także przykładowe zdanie z użyciem:fiszkoteka_gruziński

Nie cieszcie się jednak, widząc ikonkę głośnika – fiszkoteka nie ma nagrań wymowy gruzińskiej!

Online możecie sorzystać z trybu nauki, zagrać w memo (dopasowanie pary PL-GE) lub wypełnić quiz. W aplikacji Fiszkoteka oferuje nieco więcej opcji:

aplikacja-fiszkoteka-gruzinski

Darmowe podręczniki do języka gruzińskiego

Od kilku lat potrzeby nauczycieli gruzińskiego wspiera portal GeoFL (Georgian as a Foreign Language, czyli gruziński jako język obcy). Jakiś czas temu strona przeszła modernizację, przez którą nie wszystko działa, ale na szczęście wciąż można dotrzeć do najważniejszych treści.

Podręczniki dostępne są od poziomu A1 do B2+. Pierwsze dwa możesz pobrać, klikając na okładki poniżej.

Książka do języka gruzińskiego Podręcznik do gruzińskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie książki oraz nagrania online do nich znajdziesz na stronie geofl.ge, również w wersji online (każdy rozdział osobno).

Ważne! Nawet podręcznik dla początkujących (A1) jest w całości po gruzińsku, podobnie jak zeszyt ćwiczeń. Oznacza to, że wszystkie wyjaśnienia i polecenia mogą być zbyt trudne do ogarnięcia bez nauczyciela.

podrecznik-gruzinski-online

Jesteś nauczycielem? Na geofl.ge znajdziesz także podręcznik metodyczny!

Bezpłatny kurs gruzińskiego od Korpusu Pokoju

Nic dodać, nic ująć. Podstawy języka przygotowane do nauki dla Amerykanów (uważajcie na ich zapis fonetyczny, może wprowadzać w błąd!):

Download the PDF file .

Nagrania audio znajdziecie na stronie LiveLingua.com >>

Zestaw słówek z kursu na Memrise tu >>

A jeśli wolicie lekcje wideo, z pomocą przychodzi YouTube 🙂

Gruziński na YouTube

W porównaniu z wieloma innymi językami gruziński ma koszmarnie mało materiałów dostępnych w ogóle, a już w szczególności za darmo. Jest jednak kilka kanałów na YouTube, które pomogą w nauce, m.in. wersja wideo kursu, o którym pisałam wyżej:

Dość popularnym kanałem popularyzującym język gruziński jest Learn Georgian with Roni. Wideo Roniego są po angielsku lub gruzińsku z angielskimi napisami. Każde nagranie ma jeden temat przewodni, a gramatyka jest tłumaczona przejrzyście, sprawdźcie sami:

Rioni ma też swój profil na Facebooku >>

 

Jeśli znacie jeszcze jakieś materiały, dajcie znać! Postaram się odświeżać wpis, gdy tylko coś nowego się pojawi.

 

Sprawdź też:

Darmowe materiały do nauki języków – jak szukać legalnych źródeł? >>

Dołącz do facebookowej grupy Nauka języków za darmo >>

 

(Visited 441 times, 1 visits today)