Lingwoprasówka #1

Przegląd najciekawszych tekstów z ostatniego tygodnia, dzięki którym poprawicie efektywność swojej pracy i… drzemki.

 

Rozpraszacze, których warto się pozbyć przed rozpoczęciem nauki

od onelittlesmile.pl

O pięciu rzeczach, które sprawiają, że zabranie się za pracę lub naukę może być trudniejsze – Paulina z OneLittleSmile wskazuje punty zapalne i podpowiada, jak sobie poradzić z rozpraszającym telefonem, impulsywnym sprawdzaniem maili i kilkoma innymi przeszkadzaczami.

Jak drzemać efektywnie

od zorganizowani.com

Kiedy, jak długo i czy warto po kawie – Zorganizowani podpowiadają, jak robić drzemki, żeby wyciągnąć z nich jak najwięcej energii do późniejszej pracy. Temat ważny, bo wypoczęty umysł zdecydowanie lepiej chłonie wiedzę, a często zapominamy o tym, że regeneracja sił jest też częścią pracy i nauki. Zasługujesz na drzemki, a ten tekst po może Ci bezboleśnie wpleść je do Twojego dnia.

koala-bear-9960_1920

O Getting Things Done (GTD) – wywiad z Davidem Allenem

od jakoszczedzacpieniadze.pl

Wywiad Michała z Jak Oszczędzać Pieniądze, w którym sam David Allen opowiada o metodologii efektywnego zarządzania sobą.

 

 

To pierwszy wpis z tej serii, więc jeśli macie jakieś uwagi – piszcie śmiało! Czego nie może zabraknąć w kolejnej prasówce? Czy 3 polecane linki to w sam raz czy za mało?

K

  • Bardzo dziękuję za polecenie! 🙂

  • Bardzo dziękujemy za polecenie! 🙂
    Dawid

  • Poproszę o więcej wpisów z tej serii 🙂 Przypadła mi ona do gustu. 3 to wg. mnie tak optymalnie, nie za dużo, dla mnie też nie za mało. Pozdrawiam

  • Jak drzemać efektywnie – to zdecydowanie coś dla mnie! 😀 Jeśli ktoś na początku mówi mi, że zasługuję na drzemki, to potem może być tylko lepiej! 🙂

  • To mi się zdecydowanie przyda tekst o efektywnym drzemaniu 🙂

  • Ha! Zawsze wiedziałam, że moje ulubione drzemki w ciągu dnia mają jakiś głębszy sens 😉