Litewski – materiały do nauki języka. Cz. II

Podręczniki do litewskiego raczej nie zaleją w najbliższym czasie księgarnianych półek w Polsce, ale już teraz mamy na rynku publikacje, które pozwolą nauczyć się języka sąsiadów. Oto kilka przykładowych książek do nauki litewskiego i parę informacji o nich.

1152_litewskiniegrfront3d555pxszer

Litewski nie gryzie

„Litewski nie gryzie” już kupiłam, więc możecie się spodziewać wkrótce recenzji. Jak tylko przerobię kilka lekcji, postaram się napisać parę słów nie tylko o tym podręczniku, ale o całej serii. Na pierwszy rzut oka wydaje się przystępny i całkiem przyjazny samoukom.

W rozdziałach tematycznych zamieszczono około 40 najpopularniejszych zagadnień, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ponad 100 ćwiczeń, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. Ponadto na marginesach zamieszczono praktyczne minisłowniczki, a na końcu podręcznika zbiorczy słownik.

słownik polsko litewski ilustrowany

Polsko-litewski słownik ilustrowany

Słownik przeznaczony jest dla dzieci, ale nie tylko dla nich. Lekka forma ułatwi opanowanie podstawowego słownictwa także osobie zaczynającej uczyć się języka litewskiego.

Na naszym rynku dostępnych jest wiele słowników obrazkowych, te z wydawnictwa Edika wydawane są pod nazwą „1000 ____ słów(ek)” (dostępne dla 20 języków). Mam z tej serii słownik polsko-japoński i jak najbardziej polecam – jest bardzo poręczny, rysunki jasne, a poza ilustracjami ze słówkami pojawiają się przykładowe zdania oraz ciekawostki o gramatyce.

i-gija-podrecznik-do-nauki-jezyka-litewskiego-sb-cd

GIJA. Podręcznik do nauki języka litewskiego

Podręcznik Gija zawiera:

  • dialogi lub krótkie teksty wprowadzające w omawianą tematykę

  • słowniczek najpotrzebniejszych zwrotów i wyrażeń

  • szczegółowe omówienie poszczególnych zagadnień gramatycznych

  • różnorodne ćwiczenia i zadania słuchowe

  • dłuższe teksty do samodzielnego czytania

  • ciekawostki i informacje poszerzające wiedzę o kraju

  • tabelki z odmianą części mowy

  • płytę CD

 

 Jeśli intersują Cię darmowe materiały do nauki języka (bezpłatne podręczniki, kursy i nagrania wideo), zajrzyj do pierwszego wpisu o języku litewskim, o tutaj.lithuania-655089_1280

Pominęłam jakąś publikację? Daj mi znać w komentarzu!

Ika!