nauka japońskiego z instagramem

Nauka japońskiego z Instagramem

Skoro część dnia i tak spędzamy, skrolując media społecznościowe, warto wcisnąć tam trochę nauki, prawda? Znalazłam kilka instagramowych kont, które pomogą Ci przy nauce japońskiego – sama z nich korzystam!

 

U know japanese (You Already Know Japanese)

Profil w całości poświęcony japońskim słówkom, które są zapożyczeniami z angielskiego. Okazuje się, że trochę katakany i osłuchania ze zjapońszczonymi słówkami i całkiem niezły zasób słownictwa mamy na starcie gratis!

Learn Kanji

Moje najnowsze odkrycie – profil prowadzony przez graficzkę, która sama uczy się japońskiego i postanowiła nowo poznane kanji ilustrować przepięknymi pracami:

 

 

Learn Japanese Now

Mniej spójny graficznie, ale za to z bardzo regularnymi postami – profil Learn Japanese Now ma już ponad 200 zdjęć, na których znajdziesz kanji warte poznania:

 

Team Japanese

Instagram teamjapanese_insta to mniej postów, za to moim zdaniem ciekawszych – kanji wybrane przez twórców profilu to w większości zwroty nieprzetłumaczalne na język polski (lub angielski), jak np.:

 

Japonia info (sprawdź też bloga japonia-info.pl)

Szukasz czegoś po polsku? Nie ma problemu – sprawdź profil autorki bloga japonia-info.pl. Przydatne słówka wraz ze zdjęciami i objaśnieniami w komentarzu:


Zaczynasz naukę japońskiego?

Sprawdź mój tekst o darmowych materiałach do tego języka, o tutaj >>

I zajrzyj do wpisu o tym, jak uczyć się hiragany i katakany >>

Macie do polecenia inne profile tego typu? Może dla innych języków? 🙂 Dajcie znać w komentarzu!

K

(Visited 695 times, 1 visits today)