Darmowe materiały do nauki koreańskiego

Nie wszystko co dobre, musi być drogie. Dzięki internetowi nie ma problemu z tym, żeby znaleźć darmowe materiały do nauki koreańskiego. 

Im większa społeczność korzystająca z tego języka mieszka poza ojczyzną, tym więcej takich materiałów. Koreański należy do tej grupy, na szczęście dla osób chcących uczyć się tego języka.

Koreański online – darmowe kursy

Jeśli myślicie, że za darmo znajdziecie tylko listy słówek i może trochę gramatyki, okropnie się mylicie. Bezpłatne źródła do nauki często nie ustępują atrakcyjnością zwykłym materiałom. Trzeba tylko dobrze poszukać – znajdziecie nawet całe kursy koreańskiego za darmo!

Kursy koreańskiego na platformie Coursera

Coursera oferuje kursy (w tym językowe) za darmo, o ile zdecydujemy się na wersję bez certyfikatu. Na Courserze znajdziecie dwa kursy koreańskiego, oba przygotowane przez Yonsei University, najstarszy prywatny uniwersytet w Korei:

 • Learn To Speak Korean – 14 h kursu wideo na poziomie 1, z 6 tematycznymi lekcjami, dla osób już znających alfabet, z napisami m.in. w języku angielskim i hiszpańskim;
 • First Step Korean – 12 h kursu wideo, który obejmuje naukę alfabetu i 4 lekcje tematyczne, z napisami (m.in angielski i francuski).

coursera-jezyk-koreanski

Kurs How to Study Korean

howtostudykorean.com to strona w całości poświęcona nauce koreańskiego. Ten kurs online to w zasadzie internetowy podręcznik, składający się w przeważającej części z tekstów.

kurs koreańskiego how to study korean

Uzupełnieniem lekcji są nagrania wideo, na kanale YouTube How to Study Korean (tutaj).

Materiały w formie PDF są dodatkowo płatne.

 

Darmowy podręcznik do koreańskiego (PDF)

Szukając do pobrania podręczników PDF np. do koreańskiego, zazwyczaj natrafiać będziecie na pirackie, nielegalne pliki. Na szczęście wbrew pozorom można znaleźć darmowe książki do języka, nie łamiąc praw autorskich.

O szukaniu legalnych darmowych materiałów do nauki pisałam tutaj >>

Dla osób zaczynających naukę koreańskiego powstała książka „Korean from zero”, PDF jest całkowicie (i legalnie) bezpłatny.

Podręcznik jest po angielsku i nadaje się do samodzielnej nauki. Materiały audio można pobrać ze strony koreanfromzero.com lub odsłuchać bezpośrednio z www.

Kliknij w obrazek lub tutaj, żeby pobrać darmowy podręcznik do koreańskiego w PDF

 

Darmowe aplikacje do nauki koreańskiego

Wiele darmowych appek na Androida i iOS oferuje obok angielskiego, hiszpańskiego i innych popularnych języków oferuje naukę koreańskiego. Wśród nich znajdziecie m.in.

 • Mondly – w wersji darmowej dostępna jest tylko część materiałów + lekcja dnia

Oprócz tego powstało mnóstwo aplikacji poświęconych wyłącznie językowi koreańskiemu. W App Store i Google Play znajdziecie zarówno fiszki do nauki alfabetu, słówek jak i rozmówki i całe kursy.

 

Nauka języka koreańskiego na YouTube

YouTube to jeden z najlepszych przyjaciół osób uczących się języków obcych. Dostęp do klipów muzycznych, spotów reklamowych i programów tv czy fragmentów filmów z całego świata to jednak nie jedyne zalety serwisu.

 • Korean in 5 – krótkie lekcje twórców podręcznika Korean from zero;
 • Korean Class 101 – materiały od languagepod101, tym razem do koreańskiego; od tych samych twórców znajdziecie też podcast i aplikację;
 • Talk to Me in Korean – kanał strony z kursem o tej samej nazwie. Część wideo nawiązuje do płatnych materiałów z www.

 

Inne ciekawe strony dla uczących się koreńskiego

 • domandhyo.com – znajdziecie tu tematyczne grafiki ze słówkami (mają też tanie fiszki gramatyczne, po 1$!)
 • @koreanschool_wordaday – instagramowe konto ze słówkiem dnia
 • Korean Comics – komiksy stworzone przez blogera, który chciał poćwiczyć koreański; w wersji po koreańsku i z angielskim tłumaczeniem (znajdziecie tu też słowniczek)
 • koreanclass101 – wspomniane wyżej w sekcji o YouTube; na stronie www znajdziecie też darmowe materiały do druku, np. do nauki alfabetu
 • @koreanizuj – polski instagramowy studygram z koreańskimi słówkami

 

Znacie jeszcze jakieś darmowe materiały do koreańskiego, o których powinnam wspomnieć? Dajcie znać w komentarzu! 

(Visited 35 682 times, 19 visits today)