Planery do nauki do pobrania

Mobilizacja do nauki – moje ulubione planery z sieci

Planowanie nauki może być najłatwiejszą lub najtrudniejszą jej częścią. Bez względu na Twoje podejście do tego etapu przygotowań, nie rezygnuj – z pomocą przyjdą dostępne online bezpłatne planery do pobrania [aktualizacja: kwiecień 2020]

Nie ukrywam, że idea wykorzystywania planera do nauki wynika w dużej mierze z mojej miłości do organizerów. Mam ich więcej niż nakazywałby zdrowy rozsądek, swego czasu miałam też planer domowej roboty, złożony z wielu dostępnych w sieci materiałów. Oczywiście znalazły się w nim także cele językowe i motywacyjne cytaty.

Zmiana trybu pracy (z freelance’u przeszłam na etat) sprawiła, że kalendarz dzienny jest mi mniej potrzebny do codziennej organizacji, a planowanie nauki języków oparłam o nieco inne rozwiązania niż wcześniej.

Wciąż jednak najczęściej do planowania nauki wykorzystuję zwykłe kalendarze, a nawet fitplanery (poczytasz o tym tutaj>>).

Oto moje ulubione darmowe plannery do pobrania, wraz z pomysłami na wykorzystanie ich przy nauce języka.

Uczę się codziennie czegoś nowego – planer od Eweliny Mierzwińskiej

Planner Codziennej Nauki R-page-001

BARDZO pomocny i wygodny patent na zaplanowanie nauki!  Planer i jego ogólne założenia znajdziecie do pobrania na blogu Eweliny. Niestety planer jest już niedostępny, ale może spróbujecie go sobie „przerysować”? Zobaczcie mój poradnik, jak stworzyć swój planer w Canvie.

Jak widzę wykorzystanie go do języków? Jako dziedzinę wybierz interesujący Cię język. A potem REALISTYCZNIE zaplanuj kontakt z językiem na każdy dzień w planerze – może to być z podziałem na materiały (np. jednego dnia powtórka z aplikacją, drugiego lekcja z e-kursu, innego praca z podręcznikiem…) albo klasyczne gramatyka-słownictwo-słuchanki-itd. Ewelina założyła, że w każdym tygodniu należą nam się dwa dni wolne od nauki, nie muszą to być weekendy.

 

Planner od Simplife.pl

simplife-planer-2016-

 

Natalia, prowadząca bloga Simplife.pl opublikowała niezwykle prosty, a przy tym bardzo pomocny i zwyczajnie estetycznie ciekawy planer na 2016 r. Jeśli szukacie podobnego plannera na 2021 rok, możecie zrobić go samodzielnie w Canvie (instrukcja stworzenia planera DIY tutaj), Wordzie lub ręcznie w bullet journalu (o wykorzystaniu BuJo w nauce języków możecie poczytać tu).

Jak widzę wykorzystanie go do języków? Choć ja ten projekt wykorzystywałam głównie do śledzenia wydatków, Was zachęcam do wpisywania przy każdej dacie nowego słówka. Później zaczęłam używać go właśnie w ten sposób – wtedy w jednym miejscu miałam wszystkie nowe słówka (to ważne: z jednego języka) i jasno widoczne dni, które ominęłam. 

 

Tygodniowe zestawienie pracy i cele od DesignYourLifepoziom miesieczne cele

 

DesignYourLife to jeden z moich ulubionych blogów poruszających temat organizacji. Poza tymi darmowymi arkuszami korzystam też z notatnika dostępnego w sklepie Aliny, organizacjaodzaraz.pl.

Jak widzę wykorzystanie ich do języków? Przedstawione powyżej planery sama wykorzystuję właśnie do planowania nauki. W celach miesięcznych mam ogólne założenia, np. codziennie 15 min z gruzińskim. Plan tygodnia i zestawienie pojawiają się u mnie na zmianę z innymi planerami. Traktuję je jako pomoc do zobaczenia, których zadań/postanowień się trzymam, czy łatwo je odhaczam, czy raczej ciążą mi jako wyrzut sumienia. Tu pozycje są bardziej konkretne, np. „powtórka słówek z…”, „nowa lekcja hebrajskiego”, „przepisanie notatek na czysto”. 

 

Inne darmowe planery do pobrania (PDF):

  • Design Your Life: m.in. plan miesiąca i plan tygodnia
  • Ogarniam się: niestety po zapisie do newslettera nie przychodzi pakiet organizerów
  • Piafka: m.in. kalendarz 2020 i organizer

Często planery miesięczne i roczne dostępne są w wersji bez dat, dlatego szukając w sieci darmowych kalendarzy do druku na 2020, nie wykluczajcie starszych wyników wyszukiwania 🙂 Np. wyzwanie  „100 treningów w 2018” FitMisji, w którym wykorzystywany był tracker z podsumowaniem liczby dni treningowych w danym miesiącu, z powodzeniem można wykorzystać do zaznaczania np. dni, w których skorzystało się z aplikacji do nauki języka (np. 5 min w aplikacji Language Drops, o której pisałam tutaj >>).

 

Każdy planer ma tyle zastosowań, ile użytkowników, ale ja zachęcam Was do wykorzystania choć jednego z nich do organizacji nauki. A może już to robicie? Może polecicie mi jakiś nowy? 

K

Inne fajne plannery znajdziecie na mojej tablicy na Pintereście:

(Visited 20 509 times, 4 visits today)